Kategori: Şifalı bitkiler


Çörek otu (Nigella sativa) – Çörek otu yağıÇörek otu (Nigella sativa) – Çörek otu yağı

Sativa, Ortadoğu ülkeleri arasında birçok derdin dermanı olduğu için “Habbat Al Barakah” ya da “Kutsanmış Tohum” olarak bilinir. Binlerce yıldır Ortadoğu, Asya ve Afrika’da kullanıldığı gibi günümüzde Amerika ve Avrupa’da da kullanılmaktadır.

Origo Çörek Otu Yağı (Black Seed Oil) içinde barındırdığı; hoş kokulu yağlar, elementler, enzimler ve vitaminler gibi içerdiği yüzden fazla öğeden dolayı oldukça faydalıdır. İçinde Omega 3 ve Omega 6 ihtiva eden % 58 oranında temel yağ asidi vardır. Bunlar, bağışıklık sistemini alerji ve enfeksiyonlara karşı güçlendirip dengeleyerek kronik hastalıklara karşı koruma sağlayan Prostaglandin E1 oluşumu için gereklidir. Bu oluşum sağlıklı hücreleri virüslerden koruyup tümör oluşumunu engeller.

Yağın sindirimi, lenfler vasıtasıyla yapılır bu sayede lenf sistemi arıtılıp öbek taşı oluşumu engellenir. Nigella Sativa yağı Tutankamon’un mezarında bulunmuştur. İyileştirici ve güzelleştirici özelliklerinden dolayı Kleopatra tarafından da kullanıldığı bilinmektedir.

Yunan filozof, Dioskorides; baş ağrılarını, burun tıkanıklıklarını, diş ağrısını ve bağırsak parazitlerini tedavi etmek için çörek otu kullanmıştır. Modern tıbbın babası kabul edilen Hipokrat, çörek otunu karaciğer ve sindirim rahatsızlıklarının devası olarak tanımlamıştır. Tıp tarihinin en ünlü kitaplarından biri olan “Canon of Medicine” ın yazarı olan İbn-i Sina, çörek otunun metabolizmayı uyardığını, uyuşuklu ve halsizliği engellediğini savunmuştur.

Modern tıp, bu bitkinin özelliklerini, uyarıcı etkilerini kullanarak hemoroit, hepatit, nezle, ishal, ve tenya gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanmaktadır. Çörekotu ile ilgili ilk yazılı belge “Eski Ahit” de bulunmaktadır. Çörek otuyla ilgili en önemli sözlerden biri Hz.Muhammed’in (s.a.s) “Çörek otunu kullanın, ölümden başka her şeye devadır.” sözüdür.

1959′dan beri, laboratuar ve üniversitelerde 200 den fazla çalışma yapılmaktadır. Amerika’da Güney Carolina Hilton Head Island’da bulunan Araştırma Laboratuarında, şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı çalışmalardan biri, %100 natürel çörek otu yağının (Nigella Sativa) tümör tedavisinde, kemoterapide görülen negatif yan etkileri göstermeyip büyük başarılar sağladığını kanıtlamıştır. Çalışmalarda Nigella Sativa’nın kemik iliği büyüme oranını %250 gibi bir rakama çıkardığı ve tümörün büyümesini %50 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Bu durum, bağışıklık sistemini uyararak hücreleri virüslerin yok edici özelliğinden koruyan interferon üretimini arttırmaktadır. Araştırmacılar, Nigella Sativa’nın anti bakteriyel ve anti mikotik etkilerini onaylamış ve diyabet tedavisinde esas olan şeker seviyesini düşürmekte de faydalı olduğunu tespit etmişlerdir.
çörek otu
Son zamanlarda Aids konusunda yapılan bağımsız çalışmalar, çörek otunun doğal katil hücre aktivitesini arttırırken aynı anda yardımcı ve bastırıcı t hücreleri arasındaki oranı da geliştirip savunma sistemi üzerinde meydana getirdiği şaşırtıcı etkilerini ortaya çıkarmıştır

Münihli doktorların deneyimleri, aralarında polen ve toz alerjisi, astım ve deri iltihapları gibi hastalıkların bulunduğu alerjik durumların %70′inin Çörek Otu (Nigella Sativa) yağı ile tedavi edildiğini göstermektedir.

*Vücuda kuvvet ve zindelik verir; bal ile macun yapıp yenebilir. Kan yapıcıdır; her sabah kuru üzümle beraber yenmeli.

*Çocukların gaz ve sancılarında; bir miktar çörekotu tohumu, bir tane hindistan ceviziyle de dövülür ve tülbente konup, çocuğun ağzına tutularak emzirilir.

*Kadınların hayzını söktürür. Anne sütünü artırır; balla yenmeye devam edilmelidir. Unutkanlığa faydalıdır, balla macun yapılıp yenmeli.

*Mide ve bağırsaktaki gazları söker, hazmı kolaylaştırır, iştah açar; ekmek ve keklere katılırsa da şişlik yapmaz.

*Böbrekteki kum ve taşları döker; şerbeti içilir veya 4 bardak suya 3 çorba kaşığı çörek otu dövülerek konur, üzerine 1 çay kaşığı sözme bal konur. Kaynatılıp süzülür. Günde üç kere 1′er çay bardağı içilir.

*Felç ve kazıklı hummaya (tetanoz) faydalıdır; çörek otu yağı burundan faydalıdır.

*Öksürük, balgam, nefes darlığı ve romatizmaya faydalıdır; balla karıştırılıp yenir veya macun yapılır. Grip ve nezleye, baş ağrısına; yağı burundan damlatılır veya çörek otu bir müddet sirke içinde bekletildikten sonra alınarak toz haline getirilir, enfiye gibi burna çekilir veya tohumları kavrulur, tütsüsü burna çekilir.

*Kulak için, sonradan meydana gelen üşütme, rüzgâr alma, iltihap tıkanıklıklarında; çörek otu yağı kulağa damlatılır.

*Diş ağrısı ve diş iltihaplanmalarında kullanılır; çörek otu sirke ile kaynatılıp ağızda gargara yapılır.

*Bağırsak ve karındaki kurt, parazit ve solucanları öldürür; sirke ile kaynatılıp aç karnına içilir.

*Basura faydalıdır; sirke ile kaynatılıp basura sürülürse veya yakılır elde edilen külü içilir veya acı kavun suyu ile merhem yapılır sürülürse faydası görülür.

*Vücudun muhtelif yerlerinde sızısı olanlar; sabunlu sıcak su ile yıkanır, çörek otu kavrularak dövülür ve yıllanmış zeytin yağı içine konur. Bu yağ sızılı kimsenin tepesinden ayağına kadar sürülür, hasta giydirilir. Soğuk rüzgâr değmeden yatağa yatırılır, iyice terletilir. Hasta terledikten sonra sızılar geçer ve vücut ipek gibi olur.

*Sivilce, uyuz, egzama gibi cilt hastalıklarına faydalıdır; çörek otu sirke ile kaynatılıp sürülür.

*Saçları besler, kepeği önler; çörek otu yağı saçlara sürülür.

*Çörek otu tütsüsü haşereleri öldürür.

*Yorgunluk halini giderip zindelik verir.

GENEL KULLANIM
Kanser ve AIDS‘ bağışıklık sistemini güçlendirir. Bronkodiletatör () dür.

Macun: 1kg bala, 200gr. Çörek otu öğütülüp karıştırılır. Bir kaba konur, üstü tülbentle örtülür. Üç gün üç gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir.Sonra bu macundan 3 çay veya 1 şeker kaşığı günde 3 kere aç karnına yenir.

*UYARI: Çörek otunun balla kullanımı tavsiye edilir. Yüksek dozajda almamak gerekir.http://www.saglikbilgisi.gen.tr/corek-otu-nigella-sativa.html
Bu yazı 47.670 defa okunmuş


   99 Yorum yapılmış “Çörek otu (Nigella sativa) – Çörek otu yağı”

  Ahmet Demir | 19 Kas 2007 , 12:42

  3 senedir çekilmiş çörekotu tohumunu her sabah bir tatlı kaşığı su ile birlikte yiyorum. 3 senedir hiç girip olmadım. ürtiker vardı %80 oranında iyileşti. cildim pürüzsüz ve düzgün bir hal adı. sıgaradan dolayı göğsümde hırıltı vardı kayboldu nefesim açıldı. herkese tevsiye ediyorum.Tavsiye ettiklerimin içinde şekerden, astımdan muzdarip olanlar vardı tamamen iyi olduklarını söylediler. Akdeniz anemisi olan birisinede tavsiyede bulundum oda kuru üzümle birlikte aşağı yukarı 8 aydır yiyor rahatsızlıkları azaldı artık pek hasta olmuyor.

  tugce | 19 Kas 2007 , 15:02

  ya ürününüz çok pahalı

  zehra turan | 21 Kas 2007 , 23:27

  merhaba çörek otu yağını saclarıma sürsem nekadar faydalı olur bugün birkaç yağla beraber karıştırdım saçlarıma sürdüm devam edeyim mi?teşekür ediyorum

  bayram | 17 Ara 2007 , 00:11

  çörek otunun kansere faydaları varmıdır çeklimiş üzüm çekirdeğininde faydaları varmıdır bu konuda bana yardım edermisiniz.

  ahmet | 10 Oca 2008 , 10:27

  ben on yıldır kullanıyorum her hangibir hastalığım yok önlem olarak kullanıyorum

  semra | 08 Şub 2008 , 18:59

  çörekotunu ısırgan tohumu ve keten tohumuyla karıstırıp alıyorum her derde deva bırde kara üzüm cekırdegı var tabı bu karısımın ıcınde kansızlık ve kılo kontrolu ıcın mukemmel herkes alıskanlık halıne getırmelı bence bu mucıze bıtkılerı tuketmeyı saglıkla kalın

  remziye | 11 Şub 2008 , 22:27

  çörek otu boş kaynattılıp suyu içiliyormu ??

  Ali | 10 Eki 2008 , 22:10

  Özellikle sigara içenler tavsiye ediyorum 2 yıldır günde 4 gr yiyorum. Nefes darlığından ve hırıltılardan kurtuldum.

  zeynep öztürk | 30 Eki 2008 , 04:56

  BAL VE ÇÖREK OTU KARIŞIMI GERÇEKTEN ÇOK FAYDALI… MUCİZE BİR ŞEY GERÇEKTEN..ÖZELLİKLE ASTIM HASTALARINA SİVİLCE SORUNU YAŞAYANLARA VE YORGUNLUK HİSSEDENLER İÇİN ÇOK FAYDALI…YAKLAŞIK 2 AYDIR DEVAM EDİYORUM ÖZELLİKLE SABAHLARI AÇ KARNINA ALMANIZI TAVSİYE EDERİM…

  Binnur Özcan | 30 Eki 2008 , 10:37

  çörek otunı 5 aydır her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı yağ şeklinde kullanıyorum.
  cildim pürüzsüzleşti ve parlaklaştı. Arkadaşlarım hangi kremi kullandığı sorup duruyor sürekli. Çörek otunu kullanmaya başladığımdan beri krem kullanmıyorum. İş yerimizde herkezi grip kırıp geçiriyor ama bende birşey yok. boğaz ağrım geçti.
  faranjite bağlı öksürüğümü çoktan unuttum. mevsimsel yorgunluk hali üzerimden geçti. Gece saat 23′te bile kendimi çok dinç hissediyorum. Çörek otunu tohum olarak degilde yağ olarak kullanmamı tavsiye etti doktor ablam çünkü insan midesi tohumu sindiremiyor, yağ olarak alındığından çok daha etkili olur demişti.

  murat | 07 Kas 2008 , 18:31

  bu gün aklıma geldi internette biraz araştırdım
  gercekten fardaları saymakla bitmiyor peygamber sünneti ve hadisi şerifi.ben çörekotu ilebirçok faydalı tohumu ve bitkiyi karıştırmak istiyorum bunun herhangi bir zararı ve yan etkisi olurmu yardımcı olursanız sevinirim

  sevinc | 24 Ara 2008 , 13:16

  Ben bir cay kasığı çörek otu yağını içtim, tadı çok ağır geldi bunu sut veya suya katarak içsem ayni faydası olur mu yada bir kaç gün içince tadına alışır mıyım ?

  çiğdem | 27 Ara 2008 , 01:07

  merhabalar, 7 yaşında sürekli öksüren astım ve sinüzütü olan bir oğlum var. Çörekotuyağının sinüzüte ve astıma faydası olduğunu duydum.Burun deliklerine damlatılarak veya şekere damlatılarak kullanıldığını okudum.Acaba oğlum için kullanabilirmiyim yoksa sadece yetişkinler içinmi ve günde kaç kez vermeliyim? Teşekkürler.

  aysel güral | 31 Ara 2008 , 01:52

  Benim 6 yaşında astım hastası bir kızım var.3,5yaşında astım oldu, çörekotunu ne şekilde kullanmamı tavsiye edersiniz teşekkürler.

  Ahmet Ercan | 05 Oca 2009 , 10:44

  Arkadaşlar Çörek otu piyasada 2 şekilde bulabiliniyor. Birincisi tohum olarak diğeri yağ şeklinde bulunuyor. tohum şeklinde tüketilmesi halinde yeterince faydasını göremezsiniz çünkü insan midesi tohum sindiremez. Bu sebepden ötürü yağ şeklinde kullanmak çok çok daha iyidir. Ancak yağ şeklinde kullanırkende önemli bir nokta var. Çörek otu tohumundan yağın elde ediliş methodu. Sıcak ve soğuk üretim şekli vardır. Sıcak üretim methodlu ürünlerden uzak durmak lazım. ısıl işleme maruz kalınca yağın kimyasal özelliği bozuluyor.İçindeki vitaminler ve enzimler ölür. Normal ayçicek yağından bir farkı kalmaz. Soğuk Press şekilde üretilmiş ürünleri tercih etmek fayda olarak en iyi şekildir.
  Google’da biraz araştırıp soğuk press üretilmiş ürünleri almak gerekiyor. Üretim şekli belirtilmeyen ürünlerden uzak durmak gerekiyor.Çünkü büyük ihtimal sıcak method ile üretilmiştir o çörek otu yağı.

  sara kizmaz | 07 Oca 2009 , 21:16

  Acaba siyah susam ile çörek otu aynımı yoksa farklı mı bende kunlanmak istiyorum

  sevil karaca | 09 Oca 2009 , 17:25

  Benim 7 yaşında çok terlediği için diye düşünüyorum sinüzite çok sık yakalanan oğlum var. çörek otu yağını burnuna damlatmam zarar verir mi, allerjik rinitide var iyi gelir mi nasıl kullanmam uygun olur

  CanBey | 11 Oca 2009 , 19:31

  çörek otunun diger adı siyah susamdır. Geçen hafta bu siteden sipariş verdim.Aynı gün kargoya verildi.
  http://www.hepsidogal.com/Origo_Corek_Otu_Yagi-36.php
  Soguk üretim tekniği ile üretilmiş elime geçen ürün. Sabah işe gitmezden önce içmeye başladım. henüz 3 gün oldu ama müthiş dinçlik veriyor.

  havin tuzcu | 31 Oca 2009 , 17:15

  Merhabalar ben çörek otu ve balı macun yapıp kullandım uzun bir süre, çok faydasını gördüm. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Benim lenf kanseri bir kuzenim var aldığı ilaçlar çok ağır yan etkileri çok fazla ama şimdi bu karışımı kullanıyor ve inanılmaz faydasını görüyor iyileşme süreci hızlandı ve halsizliği kalmadı.Bence herkes kullanmalı.

  şener terzi | 06 Şub 2009 , 12:31

  merhaba arkadaşlar bende reflü hastalığı var ayrıca vücut direncim çok düşük çok çabuk hastalanıyorum banada ballı çörekotu macunu tavsiye edildi acaba gerçekten reflüye faydası olurmu

  hatice kahveciler | 22 Şub 2009 , 22:02

  çörek otuna tahinde ilave edilirse balla yada pekmezle bereber çörek otunun faydasını artırıyormuş tahinin içindeki e vitamininden dolayı çörek otu etkisini daha iyi gösteriyormuş arkadaşlar.

  zeynep azboy | 24 Şub 2009 , 11:12

  MERKABA’
  Ben lahana kapsulu kullandim ve hic bir faydasini gormedim duydumki corek otuda zayiflatiyormus nekedar dogru ogrenebilirmiyim yani zayiflatici etkisi varmi acaba?

  ebru cetin | 24 Şub 2009 , 11:14

  Merhaba ben çörek otunun zayıflattığını duydum nasıl kullanıldığını öğrenebilir miyim ?

  songül can | 25 Şub 2009 , 14:27

  Merhaba ben şeker hastasıyım çörek otunun bana faydası olurmu ?

  şaduman yaylı | 28 Şub 2009 , 21:19

  Merhaba hocam, çörek otunun zayıflatığını duydum. Dogrumudur? Doğruysa ne sekılde kullanılmalıdır.

  sahin arıözsoy | 02 Mar 2009 , 12:58

  iyi günler benim 5 yasında oglum var ,sinizüt . cörekotu yagı kullanırsak faydası olurmu.zararı varmı ,nasıl kullanmalıyız.yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

  sahin arıözsoy | 02 Mar 2009 , 13:00

  Çörek otu veya yagı zayıflamak icin kullanılırmı ? Kullanılırsa nasıl kullanmalıyız ? Tesekkürler

  figen | 14 Mar 2009 , 17:58

  selamlar. benim 7 yaşında oğlum var. dikkat eksikliği ve çok öksürüğü var. 2 haftada 1 hafta mutlaka öksürür. sinüzit var. başka ne olduğunu bilmiyorum. çörekotu iyi gelirmi? ayrıca bendede 5-6 kilo fazlam var. onda nasıl kullanucam. şimdiden tşk.

  nevin tekinalp | 15 Mar 2009 , 23:34

  merhaba ben bademcikleri çok sık şişen biriyim ve ilaç kullanmadan en geç on beş günde geçerdi bende ilaç kullanmaktansa ağrısına dayanırdım on beş gündür çürek otunu tohum halinde sabah akşam yarım çay kaşığı suyla olarak bir bardak suyla yutuyorum bu süreçte yine bademciğim şişti fakat dört günde iyileşti ağrı şişlik hiç bir şey kalmadı ,suyla çok kolay yutuluyor ,henüz mideme hiç bir rahatsızlık vermedi.

  arzu algan | 21 Mar 2009 , 13:55

  ben her öğünden 20 dk önce çörek otu alıyorum zayıflamak ve zinde kalmak için ancak bir bebeğim var emzirdiğim ona zararı olurmu.cevap yazarsanız sevinirim.sağlıklı günler

  irem yenigokhan | 08 Nis 2009 , 09:59

  çörek otu yağını yüzüm için kullanıyorum.faydasını gördüm öksürük için 2 yaşında ve 7 yaşında kızım için kullanabilirmiyim

  nazlı koç | 13 Nis 2009 , 14:47

  yüzde çıkan egzamalar için çörek otunu nasıl kullana bilirim zayıflama içinde nasıl kullanılır?

  Gül | 19 Nis 2009 , 13:01

  Merhaba, ben çörek otunu çok seviyorum ve bir tutam ağzıma atıp çiğniyerek tüketiyorum. Bu doğru bir tüketim şekli midir? Zayıflatıcı etkisini yeni duydum, zayıflamak için hangi oranda-zamanda ve nasıl tüketmek lazımdır? Cevaplarınız için teşekkürler.

  nermin fıarat | 04 May 2009 , 14:33

  Merhaba ben 1 aydır çörek otunu kullanıyorum hiç farketmedi gerçekten zayıflatıyor mu?

  Erhan | 18 May 2009 , 11:12

  Çörek otu tohumunun dış yüzeyinde selüloz zar var. insan midesi bu selüloz zarı sindiremez. sindirse bile çok çok az miktarını sindirip, içindeki faydalı elementleri alabilir. bu sebeble eger faydasını görmek istiyorsanız günde 1 avuç yemek gerekiyor ki bu çok zordur yada 1 tatlı kaşığı (5ml) çörek otu yağı içmek gerekiyor en az 21 gün boyunca. Çörek otunun özü yağında vardır. bu sebeble çörek otu yağı tüketmek. en kolay ve zahmetsiz yöntemdir. Ayrıca 1 bardak havuc suyuna 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı katıp içerseniz maksimum düzeyde A vitamini almış olursunuz. Çünkü A vitamini yağda çözünen en önemli vitamindir.

  kadir başkan | 07 Haz 2009 , 19:23

  çörek otunun miyonu küçültmede faydası olur mu ?
  çörek otunnun sabahları içtiğimizde asit fazlalığını yok eder mi ?

  ismail | 28 Haz 2009 , 09:16

  Ben 3 aydır çörek otu kullanıyom 20 kilo verdim

  meryem kocabey | 02 Tem 2009 , 00:49

  merhaba ben çörek otunun faydalarını okudum.benim halsizliğim , tiroidlerimde sorun ve fazla kilom var.bunlar için çörek otunu kullanabilirmiyim ve nasıl öneririsiniz(kaynatıpmı, yutarak mı)ayrıca 11 yaşında kızım var.ve alerjik astımı var. Onada kullanabilir miyim ne şekilde?

  iffet | 06 Tem 2009 , 16:40

  merhaba ben zayıflamak için çörek otu kullanmak istiyorum nasıl kullanmalıyım .Ekstra bişeyler yapmama gerek var mı? teşekkürler

  Ergün Kaytar | 17 Tem 2009 , 22:02

  1. “Cörek otunun bir diger adi siyah susamdir” denilmis, bu dogru degil. Evet siyah susam cörek otuna benziyor ama cins olarak ve tat olarak siyah susam bildigimiz susam gibi. Ben kullandim ondan biliyorum.

  2. Ben yagini henüz bulamadim, o yüzden tohumlari disimle cigneyerek yiyorum, bu yöntem yeterince etkili mi?

  3. Kimileri yutarak aldigini yazmis, bunun ne hikmeti var acaba?

  sultan kartal | 28 Tem 2009 , 13:03

  çörek otunu pastaların üzerine katıp fırına ata bilirmiyiz bazıları diyor fırına atıldığı zaman kansere yol acıyormuş doğrumu tşk

  nesrin kayıkçı | 18 Ağu 2009 , 11:46

  çörek otunu çineyerek yutunca zyıfladığını söylüyorlar ne kadar doğru

  semih | 20 Eyl 2009 , 12:51

  nasıl yenildiğini anlanmadım tane olarak tüketilir mi ne kadar tüketilmesi gerekir

  yusuf sayın | 18 Eki 2009 , 01:34

  merabalar benım derdım buyuk
  -benım kızım 3 yasında ve devamlı hastalanıyor öksürük kusma bundan ıbaret ates ve tam ıyesemıyor ve bunun yanı sıra kıloda kaybedıyor ben kızımın kılo alması ıcın nasıl kulanabılırım çörek otunu bana da yazarmısınız lütfen rıca edrım cevap beklıyorum ve yagı mı tohumumu daha faydalı eger yaguysa nasıl nekadr mıktarda verıcem eger tohumuycsa ondan nekedar verıcen ve bunun saatı varmı günde kac defa yada ac karnınamı yoksa tokmu ben kızıma kılo aldırma ıstıyorum ayrıca kızımn bu genız akıntısı öksürük kusma yıda gecırır mı
  -

  yaşar takmak | 10 Kas 2009 , 21:21

  çörek otu yağı kilo aldırırmı günde kullanımı nasıl olması gerekir

  güler yaşar | 16 Kas 2009 , 15:10

  meraba ben zayıflamak için çörek otu kullanmak istiyorum nasıl kullanmalıyım ve 4 aylık bebegim var anne sütü alıyo ona bi etkisi olurmu iyi veya kötü yönde tşkl

  Nevin Mehmed | 30 Kas 2009 , 21:36

  bir kac kisi corek otu sayesinde nasil zayiflanabilir diye sormus
  ben biliyorum bi tv programinda doktor soylemisti
  yemek yemeden 30 dk once corek otu yenmeli ozmn zayiflamak icin
  yemek yedikten 30 dk sonra yenirse ozmn kilo alabilirsinis :)

  bende yeni kullanmaya basladim ama daha bi degisiklik gormedim
  corek otunu cigniyerek yiyorum sadece :)

  tuba | 04 Ara 2009 , 10:36

  çörek otu yağı balık yağı ile beraber kullanılırmı acaba?4,5 yaşında bikızım var.çörek otu bal karışımı veriyorum.bunun yanında balık yağıda kullanabilirmiyiz acaba?

  gamze | 17 Ara 2009 , 10:36

  doktor çörek otunu dövdükten sonra hiç bekletmeden tüketilmesini öneriyor,.çerisindeki uçucu madde kaybolmaması için.ya da ağzınızda çiğneyip yutabilirsiniz 1 er çay kaşığı olarak ağzınıza alıp çiğnerseniz kolay oluyor.70 kiloya kadar olan kişilerin 1 tatlı kaşığı sabahları aç karnına almaları öneriliyor.eğer kilonuz biraz daha fazla ise çörek otunu biraz daha fazlalaştırmanız gerekli.yani 100 kilo iseniz 2 tatlı kaşığı uygun olur.zayıflamak istiyorsanız eğer her yemekten yarım saat önce içiniz.annem sadece sabahları içmişti ama zayıfladı bunun bir özelliği hiç anlamadan kilo verebiliyorsunuz.

  arife kılıç | 29 Ara 2009 , 18:20

  Bugün çörek otuna başladım. Aç karına 1 yemek kaşığı yiyorum.Zayıflamak için bu doğrumu? Yorum yazarsanız sevinirim.Teşekkür ederim. Zayıflamak için kaç ay kullanmalıyım?

  Ayse | 07 Oca 2010 , 11:39

  Esselamu aleykum.ben uzun suredir yagini yaralara surerek,kulaga damlatarak,tanelerini ogutup ballamacun yaparak yada cigneyerek kullaniyorum.emziren anneler icin ve kucuk bebekler icin hic bir yan tesiri yoktur,gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz. yuksek dozajda(15 giram gibi) 6-7 ay gibi uzun sureli kullanildiginda bagirsaktaki faydali bakterileri oldurebilir sebebsiz isaller gorulebilir.tecrube ettim.birsure ara verilince bagirsaklar tekrar eski durumuna doner.burundan yaginin damla olarak kullanilmasi ust solunum yolu iltihablari icin , gunde 2-3 (cay kasiginin ucu ile) defa icilmesi bogaz iltibablanmalari icin birebir.4-5 yildir cocuklarimda bu sekilde kullandim cok faydasini gordum(domiz giribi icin birebir).selamlar

  Mehpare | 29 Oca 2010 , 20:37

  20 senedir ellerimin üzerindeki egzemadan şikayetçiyim.3 ay önce günde 3 kez olmak üzere ellerimin üzerine çörek otu yağı uygularken aynı zamanda sabahları da 1 çay kaşığı çörek otu tükettim .Ancak egzemayı tedavi etmek şöyle dursun bileklerime kadar yayılmasına sebep oldu.Hemen tüm uygulamayı kestim ve şimdi ellerim eski haline döndü.Bilginize.

  meryem | 05 Şub 2010 , 20:09

  yemeklerden sonra alsam kilo alabilirmiyim.Bana lütfen cevabını yazın.(Halsizlik,Yorgunluk,İştahsızlık var)çörekotunu kulanırsam faydalı olurmu.

  nesrin | 06 Şub 2010 , 13:59

  çörek otunu gün içerisinde ne zaman nasıl ve hangi miktarda kullanırsam zayıflarım?
  gastiritim var zararı olur mu?

  yavuz mila | 14 Mar 2010 , 19:20

  merhaba ben zayıflamak için çörek otu kullanmak istiyorum nasıl kullanmalıyım .Ekstra bişeyler yapmama gerek var mı? teşekkürler

  mehtap | 16 Mar 2010 , 10:40

  bende çorek otu yedim 16 günde 71 kikoydum şimdi 65 kiloyum daha da yiyiyorum gerçekten allahın izniylen faydasını gorüyorum

  mustafa | 30 Mar 2010 , 20:26

  ben 5 senedir buronşit astımım vardı çörek otu yağı ile hakiki polen karıştırarak devam ettim şimdi hiç bir şeyim kalmadı merdivenleri nefes alarak çıkarken şimdi koşarak çıkıyorum tasiye ederim

  bilhan | 06 Nis 2010 , 14:45

  bu ne güzel bir bitkidir böyle mübarek ölüm hariç herşeye etkili benim romatizmam vardı cosmic çörek otu kullandım çok etkili oldu müthiş bir bitki inanın

  ali | 10 Nis 2010 , 13:17

  4.5 yaşında oğlum sürekli öksürük problemi var özellikle terlediğinde çoğalıyor ve hastalıktan kurtulmuyor sürekli grip oluyor çörek otunu ne şekilde kullanırsam fayda görür bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

  nilgün | 19 Nis 2010 , 18:51

  bnm kansızlık sınırda bayıltacak kadar baş ağrısı mide gastriti yani hayatımı mafedecek hastalıklar var henüz 22 yaşındayım aşırı derece yorgunluk iştahsızlık ve zayıflık var çörek otu yağını komşumuz tavsiye etti ve araştırdığımda bu siteyi buldum ve yüzde doksanı olumlu mail atmışlar inşallah banada etkisi olur ama nasıl kullanmam gerektiği hakkında bir bilgiye sahip değilim aç karna tokmu başka bir sıvıyla mı bazıları tatlı kaşığı çay kaşığı diyor kaç gün kullanıp ara vermm lazım cevabınızı bekliorm inşallah bnde şifa bulurm

  nilgün | 19 Nis 2010 , 19:14

  bnm kansızlığım ,baş ağrım var. çörek otu yağından nasıl yararlanabilirim???

  ayşe demir | 30 Tem 2010 , 11:32

  merhabalar benim 12 yaşında kızım var çok zayıf çörek otu yağıyla kilo alabilirmi kullanımı nasıl olacak beni bilgiliendirirseniz çok sevinirim

  zeynep azman | 07 Eyl 2010 , 22:33

  çöretotu yağıın çok faydaalrını duydum bn 29 yaşında 48 kilodayım acaba kilo almamda faydası varmı ? varsa nasıl kullana bilirim şimdiden tşklr:)))))

  elif | 16 Eyl 2010 , 23:59

  dört beşgündür çörek otunun öğütülmüş olanını bir çay kaşığı aç karnına suyla yutuyorum çok belirgin bir şekilde ödem attırdı vücudumdan devam etmeyi düşünüyorum üç kilo farkettirdi tartıda çok memnunum hafiflemeye başladım sanki

  elif | 22 Eyl 2010 , 22:18

  1 yasında çocuğum var emziriyorum ve tiroidlerim az calısıyor nasıl zzayıflayabilirim? çörek otu kullansam zararı olurmu?

  gamze | 11 Eki 2010 , 16:46

  ben de zayıflamak için kullanmek istiyorum ama daha da kilo aldırır diye korkuyorum.bunun terkibi nasıl olmalı net bir şekilde cevap verirseniz sevinirim.selamlar

  Aysegul er | 12 Eki 2010 , 10:43

  İyi günler benim 3,5 yasında bir kızım var..alerjik grip çok sık hastalaniyor.corek otu yağını nasıl kullanmam gerek..Kucuk cocukta kullanan varmı varsa etkisini gördümu ve nasıl kullanılacak lütfen yazın….

  Senem öz | 06 Kas 2010 , 09:02

  Banada çekilmiş çórekotunun zayıflattıgını söylediler.çekilmiş çörekotu aldım ama daha kullanmadım gerçekten zayıflamaya yardımcımı.kullan malımıyım?

  ümriye | 16 Kas 2010 , 10:02

  4 aylık bebeğim vardır. Bebeğe çörek otu yağını içirsem zararı olur mu? Birde zayıflatıcı etkisi var mı? Ne kadar ve nasıl kullanılmalıdır?

  orhan | 02 Ara 2010 , 00:34

  Nilgun’e acil sifalar dilerim, 1 seker kasigi corek otunu ezip bal ile karistirarak yemeklerin ardindan alabilirsin veya miden bos oldugu zamanlarda 1-2 seker kasigi corek otunu ezip ilik su (sicak su degil) ile karistirip 10 dakika beklet cay suzeginde suz ve seker veya bal ile tatlandirarak -cay olarak- kullanabilirsin. Cayi mideye hafif gelir ve gastiritli midenin ic yuzeyini iltihaplari pansuman yapar gibi olur,insallah kisa zamanda sifa bulursun.

  serpil serpil | 09 Ara 2010 , 20:56

  çörek otu kilo aldırrımı aldırıyorsa nasıl kullnmam gerek

  mine yavuz | 27 Ara 2010 , 14:35

  ben bir kanalda görmüştü bitkiselle ilgili çörek otunun yağı sinüzite iyi geliyormuş diye duydum acaba ne kadar doğru bunu bana sölerseniz çok memmnun olurum eğer doğrusa kullanmalımıyım sinüzüt ten artık kurtulmak istiorum başağrısı çok yapıyor bana kısa zaman da bana bildirimisin email olarak bekliyorum cevabı

  Nazim Kelo | 05 Oca 2011 , 14:18

  Herkeze selamlar,
  Boyle bir saglik sitesi kurupta insanlari aydinlattiginiz icin sizlere cok tesekkur ederim. siteniz, Google da arayip kolaylikla bulunuyor fakat birde facebook ta paylasim koymus olsaydiniz inanin bu gibi sitelerin farkinda olmayan bir cok insana cok cok faydali olunurdu. Mumkun ise bunuda yaparsaniz Allah sizden razi olsun…
  Sonsuz tesekkurler ve saygilarimla, basarili calismalarinizin devami diler, tum faydalanan insanlar adina Allah razi olsun dualarimi sunarim.

  Nazim Kelo

  Su Yesil | 03 Şub 2011 , 15:22

  cörek otunu robotta 10 günlük kullanabilecegim kadar cekiyorum ve günde 3 kez yemeklerden önce yiyorum kilo problemi ve hormon problemim var ,acaba robotto uzun süreli zaman icin cekmem cörek otunun etkisini azaltirmi?cevabiniz icin simdiden tesekkürler.

  mehmet bolancı | 05 Şub 2011 , 20:20

  egzamaya faydası varmı lütfen yazın

  sema | 06 Şub 2011 , 15:32

  iyi günler internette cörek otunun faydalarini arastiriken buldum bu siteyi herkes cok faydali seyler paylasmis..benim de bi sorum olacak benim asiri derecede adet düzensizligim var iki uc ayda bi goruyorum doktor kucuk kucuk kistler var o yüzden adet goremiyorsun dedi..cörek otunun buna da bir yerde faydasi oldugunu okumustum ben de yagi degil de tozu var nasil almam gerekiyor lutfen bilgisi olan cevap yazabilir mi simdiden tesekkurler herkese…..

  zahide tan | 03 Mar 2011 , 11:59

  BEN BUGÜN BAŞLADIM HAVANDA DÖVİP 1 TATLI KAŞIĞI YEMEKTEN 30 DK ÖNCE ALIYORUM. AMA ÖĞLEN İŞYERİMDE HAVAN OLMADIĞI İÇİN DİŞİMLE TEK TEK EZEREK YEDİM. BİRAZ ACI VE ÇİĞNEMEKLE ÇOK TÜKETİLMİYOR. FAYDASI OLUR İNŞALLAH AMA BEN ACABA BİR ZARARI OLURMU DİYE KORKUYORUM. ÇÜNKÜ BİR YERDE OKUDUM FAZLA TÜKETİLMESİ FELÇ V.S YOL AÇIYORMUŞ. DOĞRUMUDUR ACABA?

  ece yılmaz | 01 Nis 2011 , 19:32

  çörek otu yağı kilo aldırımı yemeklerden sonra mı alınır nasıl kullanabiliriz

  erol ışık | 29 Nis 2011 , 18:36

  yukarıda okudugum mesajlarda çörekotunu yuttuklarını söyleyenlere ….bende bir yerde okumuştum.eniyisi günde iki kere 2 3 cay kaşığı çörek otunu havanda döğüp ılık suyla içilmesi. en yararlısı her seferinde taze olarak.bal veya pekmezlede olabilirmiş..

  banu öztürk | 03 May 2011 , 10:38

  5 yaşında bir oğlum var çörek otu yağını bir kaşık pekmeze 3 4 damla damlatıp veriyorum.sizce nasıl vermeliyim.

  Ayten Çarkcı | 02 Ağu 2011 , 15:46

  Günde 1 tatlı kaşığı tüketmek gerek çörek otu yağını.
  Zehir ile Panzehiri ayıran tek şey dozudur. öyle 3 damla ile bişey olmaz fayda göremezsiniz

  ikraisra | 20 Eyl 2011 , 21:40

  merhabalar,zayıflamak için sabah aç karnına bi çay kaşığı çiğneyerek suyla yutuyorum,ve akşam spor yaptıktan sonra yine aç karnına bi çay kaşığı çiyneyerek yutuyorum,acaba doğrmu yapıyorum ve annemin kadın hastalıklarına bağlı kansızlığı var,buna faydası olur mu ? ve nasıl kullanması gerekiyor..yardımcı olursanız çok sevinirim..

  Naciye bilgin | 15 Ara 2011 , 14:09

  merhaba ben 45 senedir kurdeşen hastasıyım çörek otunu nasıl kullanmalıyım .Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

  Bulent Peksen | 06 Şub 2012 , 15:20

  Corek otu yagını her sabah ac karnına bır yemek kasıgı alıyorum.Sımdıye kadar grıpal bır hastalık gecırmedım.Bunda corek otu yagının buyuk faydası olduguna ınanıyorum.Vucut bagısıklıgını ve dırenajını artırdıgını farkedebılıyorum.Herkese tavsıye edıyorum.

  deniz akyol | 08 Şub 2012 , 18:44

  merhaba ,
  benim 2 yaşında oğlum var.sürekli bronşit oluyor,hatta astım bronşit diyor doktoru va hep antibiyotik kullanıyor.
  çörek otunu ona nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz yada 2 yaşındaki çocuğa zararı olurmu?

  sebahat urlu | 26 Şub 2012 , 00:29

  karnımın sol bölgesinde ağrı olduğu için dr a gittim.bağırsaklarımda ödem olduğu çıktı.çörek otunu nasıl kullana bilirim tavsiyeniz nedir.

  şeyma söyleyici | 29 Şub 2012 , 16:52

  ben çok zayıfım çörek otu yagı kilo yaparmı acaba birde 11 aylık bebegım var nasıl kullana bılırım

  reşit | 03 Mar 2012 , 20:18

  çörek otu tohumunu havanda dövüp toz haline getirip balla karıştırarak tüketmelisiniz, yanlız bilmeniz gereken şey, aç karnına yerseniz zayıflatıp, tok karnına yerseniz de şişmanlattığıdır.

  halime kansız | 07 Mar 2012 , 10:42

  benim 7 yaşında kızım var sürekli hasta oluyor öksürük sinüzit çörek otunu nasıl kullanırsam faydalı olur

  kıymet karakaya | 17 Mar 2012 , 18:02

  günde3 defa ac karnıma 1 cay kaşığı öğütülmüş bir bardak sula içiyorum bazen çiğniyorum ac karnınamı iyi gelir yoksa tokmu kullanım?

  ugurkart | 19 May 2012 , 00:57

  çörek otu ölümden başka herderde devadır bubir peygamberhadisidir bende şekerhastalıgı içinkullanıyorum herkese allah şifa versin.

  aysel | 30 May 2012 , 10:33

  corekotu yagi göğus boyumesine yardim ediyomu?

  COREK OTUNU SEVIORM | 18 Haz 2012 , 05:42

  COREK OTU KANITLANMIS HASTALIKLARINI YAZIYORUM.. MIDE GASTRITI,BAĞIRSAK ODEMI,SUNUZIT,OKSURUK,VURIS VE MANTARLAR, INANIN EĞER COREK OTU YAĞI ALIRSANIZ. TOK KARNA BI CAY KASIĞI ICIN:) INANIN HER DERDE DEVAA

  FATİH | 19 Ağu 2012 , 10:49

  ARKADAŞLAR ÇÖREK OTU YAĞI BEN 2 AY KULLANDIM BENİM VÜCUDUMUN GENELİNDE KILLANMA YAPTI.SİZDE DE BÖYLE BİR YANTESİRİ OLDU MU?ÇOK ÖNEMLİ.CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM ARKADAŞLAR.

  ali | 18 Haz 2013 , 17:51

  10 aydır kullanıyorum. astım hastasıyım. bronşlarımı aştığını.vücudumun dinçleştiğini.hastalıklardan koruduğunu gözlemliyorum. altı veya sekiz saat arayla dolu dolu bir çay kaşığı tohumu el değirmeninde ezip bal ile karıştırıp isterseniz karışımın içine zencefil.zerdaçal ve zeytin yağı ekleyebilirsiniz.çocuklarda oranı yarıya veya üçtebire düşürünüz.

  Aysel hesenova. | 25 Eyl 2013 , 16:05

  Salam.22yawim var 39kiloyam.coox ama cox zeyifem.cox yeyirdim ama kokele bilmrem.buna gore uje iwtahimda azlib.neynirem kokele bilmrem.coox xaiw elirem cvb yazin mail adresime.corek otun yemekden soram yesem kokelecemmi,nece ay davamli etmeliyem.sagolun

  bagirova sona | 29 Eyl 2013 , 22:26

  selam ben hamile kalmak icin corek otu yagi kulanmaq istiyorum nasil kulanacagimi yazin rica ediyorum tesekurler her sey ucun.

  fatma taskiran | 15 Kas 2013 , 19:19

  Ben corek otu yagini hamile kalmak icin kullanmak istiyorum lutfen yardimci olun:(

  mehmet keskin | 29 Kas 2013 , 01:44

  Arkadaslar corek otu cocuklar icin yag seklinde verilir tohumu agir gelir yetiskinler icin en etkili fayda tohumu cignemektir cunki yaglara guvenemiyorsunuz.bircok bilir kisi cigneyerek yenilmesini tqvsiye eder kesin etki o zaman olur yagin tam olarak guvenilir oldugunda tabiki oda etkili birde dozaj onemlidir sabah aksam cay kasigi ile tavsiye ederim fazlasi bende sivilceler cikardi tabi azaltinca geciyor hemen ama mucize bir nimet midemi doktorun verdigi ilaclar degil corek otu gecirdi …allah herkese sifa versin

   Yorumunuzu yazın

   Mesajınız


Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir
 

2006-2014 Sağlık bilgisi cinsellik kadın hastalıkları çocuk hastalıkları diyet güzellik sağlık haberleri. | Site haritası | Samsun Pedodonti