Kategori: Uyuşturucular


Ecstasy nedir ? Ecstasy etkileri, Ecstasy zararları nedir ?Ecstasy nedir ? Ecstasy etkileri, Ecstasy zararları nedir ?

?
Ecstasy, kimyasal adıyla MDMA (3, 4-metilendioksimetamfetamin), ağızdan alınan bir haptır. Haplar değişik şekil ve markalarda mevcuttur. Bazı durumlarda MDMA toz halinde satılmaktadır. Hap şeklindedir ama asla kullanımı yoktur, dolayısıyla denetim altında değildir. Genel bir kullanıcının bir “” içerisinde hangi maddeleri bulunduğunu bilmesi bu sebeple imkansızdır.

BULUNABİLİRLİLİK & KULLANIM
Özellikle gece kulübü ve elektronik müzik organizasyonlarında popüler olan Ecstasy tabletleri bulunabilirliği mümkündür. Tipik bir doz olarak 100-125 mg dört ila altı saat etkisini gösterir.

ETKİLERİ
Kullananlar kendilerini açılmış, rahatlamış, güzel, korkusuz, toleranslı ve etrafındaki insanlara bağlı olarak tanımlarlar. Genellikle sosyal ortamlarda kullanılan Ecstasy duygusal (seksüel olması gerekmez) bir madde sayılır. Ecstasy alındıktan yaklaşık 45 dakika sonra kullanıcılar etkisine girerler. Bu madde sinir hücresine girdikten sonra serotoninin bol miktarda salınımına neden olur ve serotonin üreten enzimleri engeller. Ecstasyinin en önemli etkisi kişiyi aktive etmesi ve bilinç değişikliklerine neden olmasıdır. Bu etkiler alınan doza ve kişinin içinde bulunduğu ruhsal duruma doğrudan bağlıdır. Alındıktan 20 ile 60 dakika içinde etki göstermeye başlar. İlk bir saat içinde en güçlü etkiyi yapar. Dört ile altı saat içinde bu etki sonlanır. Ertesi gün içinde de kimi zaman hafif derecede etkileri gözlenebilir.
Ecstasy, beden ısısını ve kan basıncını artırır. Sıcak, havasız ortamlarda ve çok hareket sonrası beden ısısı ciddi boyutlara ulaşır. Ağızda kuruluk, dişlerde tatsız bir his algılanabilir.
Ecstasy, yönelim ve algı bozukluğu yaratır. Diğer insanlara karşı yakınlık hissi, kendini rahat hissetme, görsel algıda bozulmalara yol açmaktadır. Kişi kendini enerjik ve aldırmaz hisseder.

KULLANIM İŞARETLERİ
Ecstasy kullananların göz bebekleri genişler ve ışığa hassasiyet artar. Çeneyi sıkma ve gıcırdatma gözlemlenebilir efektlerdendir. Duyum artar ve kullanıcılar çoğu zaman bunu dans etme isteği, konuşma ve dokunarak ile gösterir. Kullanıcılar çoğu zaman abartılı şevkat hareketleri gösterebilir.

RİSK
Bazı kullanıcılar tecrübeden sonra 48 saate kadar kendilerini depresif hissettiklerini belirtmektedir. Uzun süreli kullanımda etkilere ulaşmak daha zorlaşabilir. Fiziksel olarak bağımlılık yaratmasa da, “yaşanılan sanalı” kovalama veya ulaşma ihtiyacı olabilir, bu da doz artımına ve daha sık kullanıma sebep verebilir. Kullanımdaki artışla beraber kullanıcılar sık sık kendilerini yorgun hisseder, çeneleri ağrır ve mutlulukları azalır. Depresyondan ve tükenmeden kaçınmak isteyenler hem dozda hem de kullanım sıklığında artırma geliştirirler.

Çok sayıda ters etkileme olduğu bildirilse de vücut ısısındaki tehlikeli derecede artış Ecstasy’nin bilinen yaygın tehlikelerinden biridir. Vücut ısısının artması sıcak ve genellikle havasız ortamlarda uzun süre dans etmekten, vücuttaki sıvı miktarının azalması gerçekleşir. Ölüm; aşırı dozdan görülmekle birlikte, genellikle vücut ısısının artması, su ihtiyacı yada diğer bir uyuşturucu madde ile karıştırma ile bağlantılıdır.

Ecstasyinin uzun zamanlı etkileri halen araştırma altındadır. Bazı araştırmacılar uzun süreli kullanımların kalıcı beyin hasarlarına yol açabileceği değerlendirilmektedir. Bazı çalışmalar Ecstasyinin vücuttaki seratonin ve dopamin seviyelerini etkilediğini göstermektedir fakat bunun uzun süreli etkilerinin ne olabileceği halen açık değildir. Ecstasy kalbin ritim bozukluğuna sebep olabilir ve hipertansiyon ve kalp hastalıklarının tetikleyicisi olabilmektedir.

ECSTASYİNİN sebep olduğu riskleri ortadan kaldırmanın en iyi yolu hiç kullanmamaktırhttp://www.saglikbilgisi.gen.tr/ecstasy-nedir-etkileri-zararlari-nedir.html
Bu yazı 83.347 defa okunmuş


   42 Yorum yapılmış “Ecstasy nedir ? Ecstasy etkileri, Ecstasy zararları nedir ?”

  hatice | 27 Ara 2007 , 18:06

  kimsenn kullanmaması lazımm çok iğrenç şeylerrr

  makbule | 27 Ara 2007 , 18:07

  çok kötü bi alışkanlık bence

  whitedeath | 22 Şub 2008 , 14:45

  sahte mutluluktan baska bişe deil…en uzun mutluluk temiz hayat;)

  bayram | 26 Şub 2008 , 20:39

  saygıdeğger kardeşlerim bu madddeler birer ölüm yoludur geç de olsa geri dönelim neolur bu yollardan dönelim bizim gerçek mutlulugumuz hayatımız ailemiz arkadaşlarımız dır bunlar bize verdigi geçicici mutluluk ile haatımızıı almaktadır bunlara hiç heves etmeyin bunları satın almak biryerde saker kardelerimize türkiyeye karşı birligimize karşı bir silah sıkmaktadır bunları yapmayalım BU ÜLKE HEPİMİZİN BU ÜLKENİN BİZM GİBİ GENÇLERE İHTİYACI WAR

  canan | 06 Mar 2008 , 22:41

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Her zaman bu siteyi ziyaret edip bilgilerimizi artırıyoruz. Yeni bilgilerrinizi bekliyoruz. Ayrıca bu maddeyi sakın kullanmayın zararlarını okuyun.

  müjde | 30 Eki 2008 , 10:47

  slmarkadaslar malesef ben bunu bırkerelıgınede olsa kullanmıs olan genclemızden bırıyım ben sadece esrar kullanıyordum erkek arkadasım ex’i toz halıne getırıp esrarın içine katmıs fark etmedım içtım ama degısık belırtılerı vardı sonradan ögrendımbunu ewet içince güzel oluyo ama elbettekı gecıcı kendıme gelınce aynaya bakmaya utanır olmustum kendımden tıksınıyordum adeta bebek gıbı yuzum gıtmıs yerıne sankı garıp bı yaratık gelmıstı ailemden uzaklastım bı gece oturup dusundumde ben arkadaslarımı aıleme tercıh edıyordumda etmesıne ama degerlermıydı hıc kımseye hıc bıse demedım tlf kartımı kırdım arkadaslarımı aramadım ankaraya ablamın yanına gıttım yanına gelmem lazım dedım ve gıttım oturup herseyı anlattım ilk bır ay cok zor gecmıstı ama yaptım basardım içmedım 3 yıldır kullanmıyorum ve tekrar işime dondum aılemı hayatı sevıyorum bunu denemek isteyener asla denemeyın

  kuddusü | 06 Nis 2012 , 16:40

  Bir kere bende kullandım. Arkadaşın dediği gibi aynada gördüğüm yüz bana ait değildi.
  Kendimden tiksindim.
  Berbat bir şey. Denemeyin.. Denemişseniz bile devam etmeyin.
  Beyine ilerde ciddi hasarlar veriyormuş.
  Aniden FELÇ kalma ihtimali de varmış. . .
  Kimseye yük olmak istemiyorsanız , yatalak kalmak istemiyorsanız bu gibi şeyler kullanmayın. . . .
  ALLAH KORUSUN BEYİN FELCİ GEÇİRİRSEK HERKESE YÜK OLURUZ ARKADAŞLAR. . .!

  kamil hasan | 23 Ağu 2012 , 16:49

  arkadaşlar ben bunu 10 yıl içtim ne faydasını gördün diyeceksiniz koca bir hiç artık içmiyorum çünki gereksiz artık etki bile etmiyor bağımlılığı varmı sigara kadar değil ama tabiki var genç arkadaşlara sesleniyorum ve sakın diyorum içenleri görüp heves etmeyin hayat herşeye rağmen yaşamaya değerrrr

  cesur | 05 Mar 2013 , 23:04

  slm arkadaşlar ben bu illetin bağımlısıyım ama dünya umrum deil evet güzel bi şey deyil tavsiye etmem ama bana göre hayat okadar bulaşık insan var ki hayatta ne diyeyim anlayana akıllı olun işte icmeyin

  ismail kyc | 21 Tem 2013 , 10:41

  psikolojik sorunları olan arkadaşlar lütfen denemeyin uyuşturucu insanın sorunlarını gidermez sadece kısa bir süreliğine sorunlarından uzaklaştırır

  Can. . | 06 Ağu 2013 , 00:11

  uzak durun gençler içilebilecek bir şey değil.

  ilker sözer | 08 Eyl 2013 , 02:42

  kesinlikle bulaşmayın gençler ben bunu uzun süreli kullandım adeta bunun delisi olmuştum böyle gitmez dedğmde askerdim ve askerlik olmasa kesinlikle bırakamazdım tam olarak 4 yıldan beri adını bile duymuyorum buraya giriş sebebim benim durumuma gelmenizi engellemek tabi kafaısna koyan bi insana ne dersen de bakkala gidip kndine bi soda alı me kulaklığını takar ama yapmayın. hayat bu kdar ucuz değl aileinize bi bkın bu durumdan ölmenizi ikmse kaldıramaz evet sen ölür gidersin belki herşyo anda biter inanışına göre ama geride bıraktıkların kmsenin suratına bakamaz ne olursan ol ailen için utanç kaynağı olma.

  hap kurbanı | 22 Eyl 2013 , 20:01

  selam arkadaslar.. ecstasy hapının zararlarını, onu içtikten sonra kendini nasıl hissettiginizi, benimde nasıl başladıgımı ve bıraktıgı anlatmak istiyorum.

  birgün benim 3 4 senelik arkadasım aynı zamanda öz kardesm olarak gördügüm bir dostum vardı adını vermek istemiyorum neyse olaya gelelim birgün ben hap içicem yanımda dururmusun dedi bende hayır durmam dedim sende atma bence dedim sende ne kadar korkuyosun dedi buda benim sinirime gerçekten dokunmuştu ve ona korkak olmadıgımı kanıtlamak istedim tamam bende içicem ver banada dedim ve böyle başlamıştı onu içtikten yarım saat sonra başım dönmeye başladı gözbebeklerimin büyüdügünü hissettim etkisi yavas yavas geliyordu ve istemsiz dişlerimi kasıyordum içimde öyle enerji vardı ki koşmak istiyordum o anki hapın etkisiyle kilometrelerce koşabilirdim yanımdaki arkadasımla biyere oturalım dedim oturmamızla kalkmamız bir oldu 2 3 saat yürüdük gezdik ve 10 şişe su içmiştim ve dişlerim öyle kasılıyordu ki dudaklarımı yemişim hatırlamıyorumm bile sonra hapın etkisinin geçtigini hissettim biyerde oturduk arkadasımla ve ordan yarım saat boyunca kalkamadım sanki üstümde tonlarca agırlık vardı ve kendimi cok yorgun hissediyordum en sonunda olan gücümü topladım ve kendimi eve attım anneme babama kendimi belli etmeden yatagıma yattım cok uykum vardı ama 3 4 saat boyunca hiç uyuyamadım sonra uyuyakalmışım ve sabah uyandıgımda kendimi ölü gibi hissettim canım yine istiyordu ve yataktan kalktım annem yemek yemem için beni cagırmıstı sofraya oturdum hiçbişe yemeden kalktım canım hicbse yemek istemiyodu sanki tokmuşum gibi ve bu isteksizlik 2 3 gün sürdü zorla bişeler yedim sonra sevdigim kız aradı haberi olmus nasıl olduysa benle ayrılcaktı böyle bişe yapcagım için çok agladım niye yaptım diye cok üzüldüm kendime cok kızdım gaza geldigim için sevgilime söz verdim bidaha yapmamak için sonra arkadasm yanımda sürekli içiyordu benimde canım çekiyordu içimden diyordumki keşke söz vermeseydimde bende içseydim diyorum ama içmedim kendime mukayet oldum sevdigim kız için bıraktım daha içmiyorum ALLAHıma cok şükür sevdigim kız bana çok yardımcı oldu gurur duyuyorum onunla ve sizlere asıl anlatmak istedigim şey 1 kerelik bile olsa içmeyin bu zıkkımı sizi eriyip bitiriyo arkadaslar inşALLAH sizde bırakırsınız ve bunu yazmamın tek sebebi bazı arkadaslar 1 defalığa mahsus denemek isterler yapmayın sakın 1 kere içtiginizde devamı gelir kötü arkadaslarınızdan uzak durun bu hap sizi sevdiklerinizden sevenlerinizden ayırır kısaca sizi ÖLDÜRÜR… bu yazıdan sonra bazı arkadasları kararlarından döndürdüysem ne mutlu bana iyi günler iyi aksamlar dilerim..

  Adnan | 09 Eki 2013 , 19:08

  Bir defa dahi alırsanız devamına davetiye çıkarmışsınız demektir.Ve şunu unutmayın ki asla ilk defaki sorunsuz keyif hissine ulaşamayacaksınız.Çünkü ilk içiminizin ardından sizi bekleyen psikolojik boşluk ve sıkıntı haline girmeniz kaçınılmazdır.Sathe bir mutluluğun elbette bir bedeli olmalıdır ve bu bedeli bu durumda ağır ödeyeceğinizden emin olabilirsiniz.Gerçek hayat sahte mutluluk ile geçiştirilecek kadar basit bir alaka ile ört bas edilmez bildiğiniz üzere.Elinize aldığınız yada alacağınız veyahut almaya niyet ettiğiniz ve edeceğiniz o iğrenç kimyasal iblis asla size dost olamaz,olmamıştır,olmayacaktır,olmadı da.Unutmayın siz bir hayal değil gerçeğin ta kendisisiniz.Bu yüzden gerçek olan hüzün bile gelsin varsın benim olsun ama sahte bir mutluluk benden ve cümle insanlardan uzak olsun temennisi ile.Hoşçakalın

  onur balta | 29 Kas 2013 , 04:23

  genclik birkere yasanir ,deyip yutarsin,yutarsin .. Ilerde genclik bttigi zaman bunlar bi patlar abicim iste hapi ozaman yutarsin .. Uyusturucunun bilimsel aciklamasi ‘uzak durun’

  hasan gündoğdu | 01 Ara 2013 , 01:38

  ben bikac defa kullandim hep arkadas cevresi tobe birdaha yapmam insan kndinde ama hic bseye tepki veremio salak oluyor sakin genc kRdeslerim ozenmeyin

  Hic | 01 Şub 2014 , 16:16

  Selam arkadaslar ben bunu uzun yillardir kullandm ve suan akciger hastaligi kalp yetmezligi böbrek tetmezligi ve 1 ton hastaligim var..

  serkan şahin | 25 Şub 2014 , 20:37

  valla kardeşim ben baya kullandım 100 kuloydum 65 lere kadar indim ilk başlarda çok hoşuma gitti ama zamanla zararlarını görmeye başladım kendimde hayyatan iğrenmeye başladım insanlardan uzaklaşmaya başladım ama insanın başına ne geliyosa arkadaş ortamından geliyo şu an bile insanlarla anlaşmakta zorluk çekiyorum çoğu şeyi olumsız düşünüyorum ama bunları kullanmadan öncesi kendimi çok iyi hisederdim herşeye olumlu bakardım şimdi tam tersi bunları yapanlarında satanlarında allah belasını versin şu an bile mantıklı düşünemiyorum hep bu pisliklerin yükünü taşıyorum nererye kadar taşırım bilmem hayatımdan bıktım alla ha herkezi kurtarsın bı illetten kardeşlerim

  İsmini vermek İstemeyen | 04 Nis 2014 , 23:37

  Selam ben 10 senedir bağımlıyım son 5 senedir sabah kalktığımdan gece yatana kadar hiç durmadan patlıyodum. tabiki bi süre sonra etkisi çok azalıyo günlük hayatımda çalışmaya devam ediyorum. Çene de kasılma göz bebeklerinde büyüme gibi etkileri de ortadan kalktı. Trafik kazası geçirdikten sonra normalde 1 gün es geçmezsen 1 ay boyunca kullanmadım. Bunu da devam ettirmeye çalışıyorum fakat bütün vücudum sürekli kaşınıyo ne kadar kaşısamda geçmiyo . Sıcak yerlerde gereksiz yükselmeler yaşamaya başladım. Ama bu kaşıntı beni mahfetti bir çağresini bilen varsa söylesin yoksa tekrar başlıcam …

  masal kız | 11 Nis 2014 , 01:26

  Slm ben şuan exliyim bu haplar hakkında hiçbi bilgim yoktu zararları açısından
  Suan susuzum aklım yerine geliyor ama dengem bozuk aynen yukarıda arkadasların söyledigi gibi içmeyin

  hayattan izler | 11 Nis 2014 , 23:42

  Arkadaşlar ben bu maddeyi kullaniyorum halende kullaniyorum bu maddeyi kullanan kisine yapmak isterse neyi kafasina koyduysa onu yapar ben bu maddeyi biraktim ve ben bu maddeyi icmeden once hayati cozmek adina kafamda bisey vardi gercekten bu hayati ccozdum bu yolun girisi var cikisi yok derler ama girisi de var cikisida ama aile herseyden onemli yakalansaniz bu maddenin torbasini tutuyosunuz bile derler neler neler gerek yok bence denemeyenler adim atmasin ben illa deneyecem diyen varsa buyursun denesin yalniz hedefle ..ve bu kafayi onceden yasamis biriyle tecrubeli insanlarla denenmeli tek basina asla atilmayacak bi madde herkes ayik olsun hayat bole daha iyi doqruyu eğriyi yanlisi siz bilirsiniz dikkat edin gozler ustunuzde..

  musab | 15 Nis 2014 , 05:31

  Arkadaşlar ben 4 sene boyunca 7/24 patladım. 70 kilodan 52 kiloya düştüm, ailemi sevdiklerimi iyi olan dostlarimi kaybettim. Her insanin hatası olabilir ama bundan kurtulmanın yoluna bakın. Bağımlılık yapmiyor yapmaz demeyin bende oyle düşündüm artik okadar alışmıştım kii iş yerinde bile atiyordum. Herşeyimi kaybettim hem madden hem manen. Maddi dururum iyi olmama rağmen para yetiştiremiyordum. Kız arkadaşımla beraber ex için hirsizlik yaptik. İnsanlarin yazlik evlerine girdik.. amaa yakalandık cezaevine girdigimde neyin ne oldugunu anlamıştım yaklaşık 3 ay boyunca içerde yattim sırf bu illeti alabilmek icin. Şuan ailemin yanindayim ve çok mutluyum Rabbim kimseyi doğru yoldan ayırmasın.. En iyi halimiz Doğal halimiz Allaha emanet Olun..

  Enes | 13 May 2014 , 05:36

  18 yaşındayım 3 senedir düzenli olarak 4 ayda bir arkadaşlarla buluşup atarız 120 kiloyum her hangi bir kilo kaybım olmadı 4 ay geçmeden asla kullanmam iradesi güçlü olan insan illaki deneyeceğim derse etkisi merak ettiği için yukarudakı arkdaşın yazdığı gibi tecrübeli birisiyle atarsa sorun olmaz diye düşünoyrum çünki buraya girip bu makaleyi okuyan adam bunu merak ediyordur ve alıp tek başına içmesi sıkıntı yaratabilir Her türlü pislik arkadaş ortamında başlar boş sigara içen birisiyle bile görüşmemek lazım

  ertan | 15 May 2014 , 13:27

  Ben bu maddeyle 3 yıl önce tanışmıştım. Bağımlısı değilim 3 yıl içinde çok nadir kullandım. Uzun zamandırda kullanmıyorum. İradesi zayıf birisi iseniz kesinlikle denemeyin. Size vereceği sadece 3 saatlik mutluluk oysa hayatta her an mutlu olmak için daha reel şeylere yönelmelisiniz.

  mert | 18 May 2014 , 23:16

  selamlar arkadaşlar öncelikle bu illeti bende kullandım irade güç meselesi filan diye zırvalamıyacam yalnız burayı okuyan birisi varsa tek söyleyeceğim şey sakın ama sakın bulaşmayın oldu bir kere hataya düştüysenizde bir daha asla yapmayın çünkü bunu kullandıktan sonra geri dönüşü yok hayatınızda o ana kadar ne yaşadıysanız oraya bir virgül koyup devamını yaşarsınız bunu özendirmek için söylemiyorum öyle pislik birşeyki ben artık kullanmıyorum ya düşünsenize size birkaç sahte mutlu saat verecek eee sonrası sonrasını gerçekten yaşamak istemezsin hiç bir şeyden ne tad alabilirsin ne zevk herşey anlamını kaybeder şu anda kendimdeyim çok şükür sakın ha özenmeyin kimselere bir arkadaşım var kullanan ona bıraktırmaya çalışıyorum telefon açıyorum cevap vermiyor gözlerimin önünde eriyip gidiyo :( gençliğinize yazık umarım bulaşmazsınız tüm kalbimle bunu istiyorum Allah kimseyi şaşırtmasın göz yaşlarına boğuldum devam edemiyorum anlatmak istediğim o kadar çok şey varki

  yardım sever | 24 May 2014 , 00:26

  slm arkadaşlar bu illeti bir arkadaş kurbanı olarak 2 yıl aralıklarla kullandım,güzel hoştu şimdi 1 yıldır kyllanmıyorum ama inanın,aşırı derecede takıntı hastalığı psikolojik olarak beni maffetti,ellerimin terlemesi,insan içine girememe,intaara kadar düşüncelerim oldu,çok farklı bir psikolojik bozukluk yaptı,anlatılacak gibi değil,nöbet nöbet geliyo,olmadık olmadık düşüncelere kapılıyorum,inanılmaz derecede huzursuzluk…gerçekten arkadaşlar almayın psikiyatri psikiyatri geziyorum,çok kötü bi hal ben yaşadığım için çok iyi biliyorum bir başkalarıda yaşamasın gençler özellikle sizlere sesleniyorum kullanmayın,çok kötü psikolojik geri dönşü olmayan beyine hasarlar veriyo çıldıracak gibi oluyorum bazen,exsten değil kullanmadığım içinde değil,sadece üzerimde bıraktığı atamadığım psikolojik etki lanet olsun keşke hiç kullanmasaydım 15 yada 20 kez atmışımdır en fazla,ama psikolojik saağlığımı kaybettim,her şeyi kafama takıyorum ama herşeyi en ufacık şeyleri,olmamış şeyleri olmuş olarak yaşıyorum bunu yaşayan bilir ne olur içmeyin,yardım istiyorum tabii önce yüce rabbimden

  semih | 27 May 2014 , 17:45

  arkadaşlar ben 2 tane şeker attım 4 kapak *** vurdum sonra catlarken anıden kalbmde sıkısma oldu ve heryerım kasılmaya basladı sonra nefes alamıcak duruma geldım kalp krizi gecırdım suanda kalbımde sorun var yarım yasıyorum kısa ve öz söylim yapmayın ben çok şey kullandım çok yaşadım gerek yok bunların hepsi boş işler. akıllı olun yani ;)

  gizem | 06 Tem 2014 , 05:04

  Bende uzun sureden berı kullanyordm arkadaslarn dediği gibi bitanyle baslyr ve iki uç dört beş vazgecemysnuz evet çok farklı hisleri var ama ya snrsı etkisi vectktn snr ndn yaptm diyosm yanıtıı yokk.ne olursa olsn kullanmayn başlamadan önce 85kılydum şuan ise 60 ailenize yazık iki uç saatlk kafa için değmez kesinlikle denemyn

  tuncay adana | 16 Tem 2014 , 16:53

  bende 2002 yılında kullanmaya başladım sonu maddi ve manevi yıkım ve çevrenizde kimsenin kalmaması yani ölüm

  bay gizli | 09 Ağu 2014 , 01:59

  Selam arkadaşlar beni cok dikkatli dinlemenizi istiyorum. Ben bir senen önce arkadaslarimin cok yogun israri sayesinde başladım ve yine onlarin cok yogun israri sayesinde biraktim. Iki ay oldu kullanmıyorum. Bunu atin patlayin catlayin kafasi mukemmel dunyanin en mutlu insani sensin. Peki ya sonra? Düşünce Özürlusu oluyorsunuz. Davranış Bozuklukları ve en basitinden artik eskisi kadar mutlu değilsiniz. Bütün hayatınızı elinizden alabilir. Ben ayni anda dort tane yuttugumu bilirim. Ama sizden ricam denemeyin. Denedin mi şimdi bırakma zamanı. Kendine gel ben ne yapıyorum de kendine bir sor. Birakmak için yardim isteyenlere destek olmak isterim. Çünkü bunu bırakırken mutlaka bir akil hocasina gerek vardır. Heleki bundan kurtulmus biri sizide kurtarabilir.

  thomas taw | 01 Eyl 2014 , 01:25

  aynen arkadaşlar kesinlikle kullanmayın bencede hem paranıza yazık hemde gencliginize insanı degiştirir eritir bitirir bu haplar

  ulucamili | 17 Eyl 2014 , 01:09

  EX TAC’İ DİYER Adıylarıyla;pıt,şeker,kakıl…denilir
  ETKİLERİNİ YAZSAM HERHALDE 2 SAATİMİ ALIR, KISACA BİR NOT:EX DENİLEN LANET İNSANI////
  YARASLAŞTIRIR….BOŞLUKLAR…HALÜSÜLASYONLAR…KISIRLAŞMA…EGOİSTLEŞTİRME
  KEMİKTE ERİME…CİNSEL İLİŞKİDE,PENİSİ VEYA KARŞI CİNS VAJİNAYI KURUTUR,
  DÖL YATAGINI ÖLDÜRÜR…MİDEDE YANMA…KALP KİRİZİ…FELÇ…KÜLTÜRDEN MAGRUM EDER///TOPLUMDAN MAGRUM EDER….VE EN ÖNEMLİSİ ÜLKEENİN GELİŞMİŞLİK SEVİYESİNİ DÜŞÜRÜR…ZAMANLA….
  DEDELERİMİZ NENELERİMİZ ZAMNINDA BU VATANI SİLAHLARA KARŞI…KAZMAYLA KÜREKLE CANLARINI BU GÜZELİM VATANI BİZE EMNT ETMEK İÇİN BİZ İSE BİR TANE ,,,HAP İÇİN BIRAKIN VATANIIMIZ KENDİ NAMUSUMUZU UNUTUYORUZ……..EX DENİLEN LANET: SADECE İNSAN IRKININ ZAAFLARINI(EKSİ YÖNLERİNİ)DÜŞÜRMEK İÇİNDİR… BENDE ÇOK KULANDIM PİŞMANIM KEŞKE YAPMASYDIM DİCEM AMA BİZE TEK DOĞRU YOL İMAN ARKADAŞLAR

  A.ünlü | 23 Eyl 2014 , 01:33

  Sevgili gençler bunu sakın kullanmayın 6 ayda 300 tane kullandım birgün aynaya bakarken aynada ölmüş babamı gördüm inanın o anda kalp atışım nabzım 160 a yükseldi tansiyonum 11/19 oldu yere yıgılıp kaldım hastaneye kaldırdılar o anı allahım kimseye yaşatmasın gördügüm şeyleri anlatsam korkarsınız zaman yaşam dünya sevdiklerim ailem herşey bitmişti o an sadece kelimeyi şaadet getiriyom ve allahım bana yaşam şansı verirsen töbe edicem icenlere engel olucam beni aileme bagışla diye tövbe etiyordum.ve gercekten tövbe ettim bıraktım allaha bin şükürler olsun cok kötü bişey lütfen içmeyin ne olursunuz panik atak yapıyor küçücük cocugumu bile inanılmaz şekilde kanlar içinde gördüm bıraktım tövbe ettim kendime geldim neler yapmışım diye cok agladım şimdi spor salonuna başladım süperde vucut yaptım namaza başladım rengim yerine geldi bırakmak için illaki bi hastalanmak gerekmiyo cok ama cok tehlikeli bir zamanlar senden hızlısı mezarda diyorlardı ben bıraktıysam siz cok kolay bırakırsınız Allah içen arkadaşları kurtarsın saygıla

  EsOo | 19 Eki 2014 , 09:20

  ben madde kullanan biriym inanın cevremde okadar begenilen ilgi duyulan biriydim ki bu illete başlayana kadr cok degişik etkisi var arkdaslar tirpten tribe giriyrsnz ben attgmda 2 yada 3 tane atardm o derece birde bunlarin isimleri olyor . etkilerine gore inannin kafasi çok fena ama düşüslere gectigin zaman bedenin o kadar yorgun halsiz caresiz oluyorsun ki anlatmam arkdaş cevresi bozuyor insani lütfen duyarlı olun bir kereden birsey olmaz demeyin inan bir kereden başlar tipki benim dedigim gibi…

  erhan aktas | 25 Eki 2014 , 03:29

  Arkadaslar ben bu illeti 7 ay ictim en az 300 defa attim cok guzel kafasi manyak bisey ama sakin icmeyin bi kerelikte bisey olmaz demeyin arkadas cevrenizi iyi secin nolursunuz allaha sukur 7 ay dir icmiyorum hayat herzaman yasamaya deger arkadaslar

  baqımlısı | 26 Eki 2014 , 17:06

  ben bu illetin baqımlısı olarak size sesleniyorum extacynin verdiği haz duygu mutluluk bunların hepsi ilk başlarda çok güzel geliyor ama bir süre sonra bunlarla yetmiyor sürekli kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz buda sizin hem saglığınıza hemde cebinize zarar veriyor buda sorunlarınızı ortadan kaldırmıyor daha çok sorunlar açıyor hiç bir şey umrunuzda olmuyor sadece kendi bildiğinizi okuyorsunuz size kimse engel olamıyor buda ailenizden ve sevdiklerinizden uzaklaştırıyor sizi benim size söylemek istediğim bir baqımlı olarak asla ve asla denemeyin

  ÖMER.A | 31 Eki 2014 , 20:22

  merhaba arkadaslar ben bu illeti 9 aydır içiyorum şimdi bıraktım bırakalı 3 hafta oldu zorlanıyorum ama içmemem lazım ailemi arkadaslarımı sevdiklerimi duşunmem lazım bu işler boş arkadaslar ben tam bir hafta hiç durmadan hap attım her gun ama boş şeyler bırakın bunun sonu yok arkadaslar ne sende para biter nede torbacıda uyuşturucu bırakın uzak durun gençliginizi oldurmeyin zevk işi ama bir yere kadar bunun sonu ÖLÜMM içmeyin arkadaslar allah içen arkadasları kurtarsın..

  eski şekerci | 01 Kas 2014 , 03:58

  sırf merak ettiği için siteye girenler yazdığımı dikkatle okursa sevinirim.

  ben boğaziçi üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. şekere arkadaş ortamında, güçlü irademin olduğunu düşünerek başladım. hiçbir şekilde bağımlı olmayacağımı düşünüyordum ama oldum. öncelikle şunu net olarak söyleyeyim başladıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. kafanızı çok dürtüyor. 3 ayda bir alırım derken haftada bir alırım bir şey olmaz moduna giriyorsunuz. şunu söyleyeyim: iradeli davranıp hiçbir zaman 2 taneden fazla atmadım. 2 gün üst üste kullandığım olmadı. 1 ay, 2 ay ara verdiğimde oldu. bu durumda çok bağımlı olmadığımı düşünebilirsiniz fakat düşünme yetimi zamanla kaybetmeye başladım. uzun süredir odaklanma, konsantrasyon ve motivasyon sorunlarım var. insan ilişkilerim zayıfladı. vücudumda kızarıklıklar çıktı. bunun üstüne tedavi olmak istedim ve doktora gittim. mutluluk salgılayan hormonlarımda hasar olduğunu ve beynimdeki nöron sayısında azalma olduğunu söyledi.

  burada ne olduğunu açıklamadan sadece ‘kullanma’ diyenler var. hiç başlamayın çünkü başlayınca hayatınız olumsuz anlamda değişecek. ne olduğunu çok merak etmeyin çünkü yaşayacağın kafa tam anlamıyla kendini mutlu sandığın bir bilinçsizlik hali.

  istediğiniz kadar akıllı adam olun, sağlam iradeyim deyin bu hap sizi yener. çünkü sizden çok daha güçlü. bu yazıyı bile okuduğunuza göre internette sağda solda bu şekeri övenleri sevenleri göreceksiniz. onları da dikkatle gözlemleyin neredeyse hepsi yanına insan çekme veya bunu içmek için bahane yaratma psikolojisinde.

  dünya zaten çok kötü bir yer bunu içsem diyenlere de küfür etmeden şunu söyleyeyim: ya sen dünyanın güzelliğini göremeyecek kadar karanlığa düşmüşsen ?

  Eski hızlılardan | 01 Kas 2014 , 23:02

  Arkadaşlar sağolun. yarın akşam hap atmak için hazırlanıyordum 21 yaşındayım sırf meraktan atıcaktım bu laneti sizin yazıklarınızdan vazgeçtim. sağolun

  drugwar | 21 Ara 2014 , 19:13

  merhaba arkadaşlar ben bu illete 2001 de başladım yıl 2015 olucak halandaha bırakamıyorum ben bıraksam o benı bırakmıyor mutlu olamıyorum onsuz artık bıtmısım gunde yerı gelıyo 10 tane yerı gelıyo 15 kafa yapmıyor artık aklı olan bunu 1 sefer olsa bile kullanmasın kullandıgı dakka hayatı bıter. mutlulugu dunyada hiçbişede yok ama sahte işte.

  jantii | 23 Ara 2014 , 14:28

  Yaklasik 1 ay önce bir kereliğine kullandim.. Sanki dunyanin en mutlu insani benmisim gibi hissettirdi.. Saatlerce dans ettim oy adim..taaki sabah oluncaya kadar.. 1 hafta asiri yorgun luk çektim etrafim bir hayal perdesi gibiydi.. Aradan uzun zaman geçti ama içimde hala kullanma isteği var… Ama bu yorumlarinizi okuduktan sonra kullanicagimi sanmiyorum… Teşekkürler herşey için …

  şükrü | 23 Oca 2015 , 00:24

  onu kullandıktan sonra hiçbişey artık eskisi gibi olmaz..ya hep patlamak zorundasındır yada depresyon, çöküntü, sinir, insanlardan kaçarsın konuşmazsın hep yaşadığın kafa üzerine takıntılar oluşur hep aklına gelir şeytan dürter.. önceden seni mutlu eden şeylerin artık seni mutlu edememesi.. şeker varsa herşey güzel yoksa hiçbişeyin tadı yok çünkü beyin kimyan bozuluyo beynini ele geçiriyo ve hep onu istiyo senden hep bi tık önde….gülmeyi unutuyosun, kaşları çatılmış mutsuz sert bakışlı yeni bir sen oluşuyorr..Bendeki bıraktıkları bu ve daha fazlası..

   Yorumunuzu yazın

   Mesajınız


Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir
 

2006-2014 Sağlık bilgisi cinsellik kadın hastalıkları çocuk hastalıkları diyet güzellik sağlık haberleri. | Site haritası | Samsun Pedodonti