Bugun...


Günlük yüz bakımı
1) Kontak sağlanır. 2) Dairesel canlandırma: Dairesel yuvarlaklarla alın ortasından dekolteye inilir. 3) Göz çevresi: Minik zincirler yaparak, üç tane yuvarlak ve zin­cir halkalarla kontak sağlar. 4) Şakaklara ...


1) Kontak sağlanır.
2) Dairesel canlandırma: Dairesel yuvarlaklarla alın ortasından dekolteye inilir.
3) Göz çevresi: Minik zincirler yaparak, üç tane yuvarlak ve zin­cir halkalarla kontak sağlar.

yüz

4) Şakaklara doğru yuvarlaklar yapılır: Burun ve dudak çevresinde kontak yapıp, dudak çevresinde yani gülme çizgilerinin üzerin­de sekiz şekli yaparak, dudak üstünde düz hareketlerle çalışıp, daha sonra tekrar yuvarlaklar ve kontak sağlayıp yanak topla­ma yapılır. Sonra dekolteye inilip tekrar küçük yuvarlaklarla ma­saj yapılır. Soğuk kompres yapılarak işlem sona erdirilir.
5) Lenf drenaj: Kontak yapılıp, çeneden başlayarak makas ha­reketleri ile masaj yapılır. Önce, dudak çevresinde üç defa bastırılıp burun masajı yapılır. Üç defa burun kanatlarına ya­vaşça bastırılıp, kontak yapılarak yanaklara toplama yaparak göz çevresine üç defa minik dairesel hareketlerle devam e-dip, yanak ve boyun masajından sonra bitirilir.
6) Yüz ve boyun masajı: Cilt gereken sütle veya kremle temiz­lendikten sonra, masajı kolaylaştıracak ve cildi besleyecek krem yüze yayılır.
Her iki elin baş ve ortanca parmaklarının uçlarını kullanarak (diğer parmaklar masaja katılmaz) tırnakları cilde batırma­dan, cilt yüzeyine seri hareketlerle küçük çimdikler uygulanır. Böylece yüzün ve boynun her yanı çimdiklenir. Bu masaj kan dolaşımını olumlu etkiler.
Yalnız göz kapaklarına ve göz altına masaj uygulanmaz. Uy­gulama iki veya üç dakikadan fazla sürmemelidir. Bu masaj buğu banyosundan sonra uygulanırsa, tıkanık olan gözenekleri açar, cilt yüzeyini tıkayan yağın kolayca boşal­masını sağlar. Bu yöntem yağlı ciltler içinde faydalıdır.
Bu haber 1361 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
Tavsiye edilen siteler
YUKARI