Kategori: Sağlık haberleri


Kadında cinsellik damarlara bağlıDamar sertliğinin kadınlarda cinsel işlev bozukluğuna neden olduğu ortaya çıktı.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi , damar sertliğinin kadınlarda da cinsel işlev bozukluğuna neden olduğunu söyledi.

Tarcan, yaşlanma ile birlikte çok sayıda kadının yaşam kalitesini düşüren cinsel işlev bozukluklarına idrar kaçırma ve işeme sorunlarının eklendiğini belirtti. Kadınların, yaşadıkları bu sıkıntının yaşlanmadan kaynaklandığını zannederek durumlarını kabullendiklerini söyleyen Prof. Dr. Tarcan, bu duruma pelvis bölgesindeki damar sertliğinin neden olabileceğini vurguladı.

TEDAVİSİ MÜMKÜN
Prof. Dr. Tarcan, şunları söyledi: “Bu duruma hipertansiyon, arterosklerotik damar hastalığı, diyabet gibi hastalıklar neden olabilir. Kadınlarda yaşam kalitesini düşüren bu rahatsızlıkların tedavisi mümkün.”

Bugün

Kaynak: http://www.haberturk.com/.asp?id=53295&cat=220&dt=2008/01/29http://www.saglikbilgisi.gen.tr/kadinda-cinsellik-damarlara-bagli.html
Bu yazı 802 defa okunmuş

   Yorumunuzu yazın

   Mesajınız


Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir
 

2006-2014 Sağlık bilgisi cinsellik kadın hastalıkları çocuk hastalıkları diyet güzellik sağlık haberleri. | Site haritası | Samsun Pedodonti